Aktuanlości

Kolejne szkolenie z Elaine Butler w Stajni Bodzanów!

20.11.2016

‘RIDE WITH YOUR MIND’

Planowany termin: wiosna 2017

Podejście świadomego jeździectwa (ang. Ride With Your Mind) zostało stworzone i w ciągu ostatnich 25 lat rozpropagowane przez Mary Wanless, BSc. BHSI. Poprzez studiowanie i użycie wiedzy z zakresu fizyki, psychologii, sztuk walki, tańca oraz anatomii, Mary Wanless pogłębiła zrozumienie relacji pomiędzy jeźdźcem a koniem. To doprowadziło ją do stworzenia unikalnej i niezwykle efektywnej metody nauczania oraz uczenia się jeździectwa. W wielu aspektach metoda ta kontynuuje i pogłębia sposób nauczania propagowany przez "pionierów", takich jak Sally Swift.

Świadome podejście do jeździectwa wskazuje każdemu jeźdźcowi jak zorganizować swoje ciało i umysł w taki sam sposób, w jaki robią to jeźdźcy, których nazywamy "utalentowanymi". Wskazówki jeździeckie są udzielane krok po kroku, w możliwych do przyswojenia częściach. Rozwijamy w jeźdźcach świadomość własnego ciała, używamy wizualizacji, które pomogą im zrozumieć nie tylko co mają robić, a ponadto jak mają to robić. Takie podejście umożliwia osiągnięcie niesamowitych postępów w bardzo krótkim czasie, przerastając tradycyjne oczekiwania.

Elaine Butler pracuje z Mary Wanless od 2001 roku i posiada certyfikat starszego trenera metody Ride With Your Mind. Elaine z przyjemnością odkryje nowe drogi rozwiązywania starych problemów w Twojej relacji z koniem!

Zapraszamy :)