O nas

Ideą działania Stajni Bodzanów jest połączenie dobrostanu koni z wygodą jeźdźców.

Nasze konie mają do dyspozycji ponad 11 hektarów całorocznych pastwisk, na których przebywają od rana do wieczora. W okresie wiosennym, letnim i jesiennym mają dostęp do trawy, a w zimowym do siana bez ograniczeń. Wodę na pastwiskach mają cały rok. Obszar pastwisk jest bardzo urozmaicony pod względem ukształtowania terenu, który jest pofałdowany i również częściowo płaski. Możliwość swobodnego galopowania po górkach i dolinkach wzmacnia ścięgna, stawy, kopyta i układ krążeniowo-oddechowy naszych koni oraz buduje tężyznę fizyczną. Duże, urozmaicone trawiaste obszary, porośnięte częściowo krzakami i malowniczymi zagajnikami, sprzyjają zaspokajaniu końskich potrzeb eksploracji terenu, naturalnej wędrówki oraz poszukiwania smakowitszej trawy, liści i kory drzew. To, że nasze konie przebywają w stadzie, zaspokaja ich potrzeby socjalne, potrzebę budowania więzi i końskich przyjaźni.

Poprzez urozmaicenie terenu, a także dzięki zagajnikom i laskom, konie mają zapewnione schronienie zarówno przed upałem, wiatrem i deszczem. Część z naszych koni, dla dodatkowego zabezpieczenia przed zmarznięciem późną jesienią i zimą, jest ubierana w przeciwdeszczowe derki. Konie wracają do stajni na noc, gdzie czekają na nie codziennie sprzątane boksy. Każdego dnia w roku jest z nich usuwany obornik i ścielona świeża słoma. Budynek stajni przez to, że jest wysoki, a w dachu ma wentylację, zapewnia czyste powietrze wewnątrz. Mieszkamy na miejscu i mamy baczenie na konie i obiekt całą dobę. Posiadam wykształcenie kierunkowe zootechniczne zdobyte na Uniwersytecie Rolniczym na wydziale hodowli i biologii zwierząt oraz dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu pensjonatu dla koni dzięki czemu mogę służyć fachową poradą i pomocą.

Dla właścicieli koni również staramy się zapewnić komfortowe warunki.

Nasza stajnia działa na zasadach pensjonatu dla koni, nie prowadzimy szkółki jeździeckiej, także cały obiekt i wyposażenie są przeznaczone tylko dla pensjonariuszy. Dysponujemy dużą halą, dużą ujeżdżalnią, przeszkodami parkurowymi, solarium dla koni, wewnętrzną myjką z ciepłą wodą, świetlicą z kawą, herbatą i Wi-Fi, ogrzewaną szatnio-siodlarnią, w której każdy ma swoją szafkę oraz sanitariatami. Pensjonariusze mają możliwość korzystania z treningów skokowych i ujeżdżeniowych. Instruktor mieszka na miejscu, a także dojeżdżają do nas szkoleniowcy z zewnątrz. Co roku staramy się zorganizować szkolenie z cenioną osobą ze światka jeździeckiego. Mieliśmy przyjemność uczyć się od trenera Wojciecha Mickunasa - skoki i ujeżdżenie, Elaine Butler - RWYM, Adama Susłowskiego - woltyżerka, przyjazne lonżowanie, Wojciecha Ginko - natural dla klasyki, klasyka dla naturalu.

Dla amatorów wyjazdów w teren mamy także sporo do zaproponowania. Wokoło stajni rozpościerają się łąki, zagajniki, polne drogi, strumienie i rzeczka. Jest gdzie pogalopować, a także podziwiać piękno przyrody. Na dłuższy teren można wybrać się do Puszczy Niepołomickiej na szlak konny. Lokalizację również mamy atrakcyjną, ponieważ mieścimy się zaledwie 11 kilometrów od rogatek Krakowa, a od Wieliczki tylko 5 kilometrów. Dojazd do nas jest bardzo prosty, jadąc trasą krajową 94 od strony ulicy Wielickiej z Krakowa skręcamy w lewo tylko raz z głównej trasy na światłach w Bodzanowie i jedziemy 1400 metrów prosto do stajni. Mimo bliskości Krakowa stajnia jest usytuowana w urokliwym miejscu pośród pól i łąk, co stwarza warunki dla odpoczynku właścicieli koni. Organizujemy wspólne wyjazdy w teren, ogniska, grille, a jesienią pogoń za lisem czyli hubertusa.

Zapraszamy serdecznie :)